Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2014

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz.17.30 zapraszamy na Nieszpory. Składka przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Zapraszamy w tym czasie do udziału w codziennych Mszach świętych i przyjmowania Komunii św. W ten sposób wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za zbliżającą się kanonizację Jana Pawła II i 50 lecie konsekracji naszej komorowickiej świątyni.

W środę, 23 kwietnia, zapraszamy na czuwanie ku czci Maryi Królowej Pokoju. W programie czuwania: Różaniec, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Msza święta i Koronka Królowej Pokoju. Po Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie członków i sympatyków Parafialnego Oddziału AK oraz Grupy Mężczyzn św. Józefa.

W sobotę, 26 kwietnia po Mszy św. wieczornej Grupa Teatralna Memento pod kierownictwem ks. Stanisława Joneczki zaprasza na sztukę opartą o Tryptyk Rzymski, autorstwa Jana Pawła II. Będzie to nasze czuwanie przed kanonizacją naszego Wielkiego Rodaka. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. O godz.19.00 Msza św. przy kapliczce Pod Lipką.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 27 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy tegoroczny Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu papież Franciszek dokona w Rzymie aktu kanonizacji dwóch papieży bł. Jana XXIII oraz Jana Pawła II. O godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji Jana Pawła II i 50 lecie konsekracji naszego kościoła. Wolontariusze będą kwestować na działalność ewangelizacyjną Radia Anioł Beskidów.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Eugenię Pysz, śp. Fryderyka Wróbla, śp. Antoniego Szypułę, śp. Edwarda Szczypkę, śp. Krystynę Szostak i śp. Gertrudę Siciarz. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Bóg zapłać za życzliwość, modlitwę i ofiary.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie w sercu każdego z Was. Niech Was oświeca i rozgrzewa, by zakwitły w Was wszelkie cnoty i by Wasze życie wydało obfite owoce. Niech radość Zmartwychwstałego będzie w Was i niech Was pobudza do naśladowania Go we wszystkim.

Niech Bóg nam błogosławi w przeżywaniu najgłębszych tajemnic naszej wiary.