3 Niedziela Wielkanocna – 04.05.2014

Dziś 3 Niedziela wielkanocna, obchodzona jako Niedziela biblijna. Przy wyjściu z kościoła Caritas z racji pierwszej niedzieli miesiąca kwestuje na potrzeby najuboższych. Polecamy tę kwestę ofiarności Parafian. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory i nabożeństwo majowe.

We wtorek, 6 maja, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

W środę, 7 maja o godz.19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego Kobiet.

W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. O godz.10.00 w kościele katedralnym Ks. Bp Ordynariusz udzieli święceń diakonatu alumnom naszego Seminarium Duchownego. Modlimy się za kandydatów do święceń.

W piątek, 9 maja po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy codziennie o godz.17.30 na nabożeństwa majowe.

W przyszłą niedzielę, 11 maja rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Na Mszy św. o godz.10.30 pierwsza grupa dzieci z klas drugich przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Próba przed uroczystością w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz.18.30 w kościele. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz.10.00 w kościele. Kolejna grupa drugoklasistów przystąpi do I Komunii św. w niedzielę, 18 maja o godz.10.30. Przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość odbędzie się w środę, 7 maja o godz.18.40. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do pomocy w sprzątaniu.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Eugenię Pysz, śp. Gertrudę Siciarz, śp. Marię Biernat, śp. Antoniego Szypułę, śp. Zbigniewa Czajkę. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

W związku z organizacją w dniu 11 maja br. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska- Białej mogą w tym dniu wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Rozpoczęcie rajdu o godz.9.00. Trasa przejazdu i przebieg rajdu na plakatach w gablocie ogłoszeń.