6 Niedziela Wielkanocna – 25.05.2014

Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Wolontariusze przy wyjściu z kościoła kwestują na działalność ewangelizacyjną Radia Anioł Beskidów. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz.17.30.

W poniedziałek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

We wtorek, 27 maja odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych wraz z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej jako podziękowanie za dar Komunii św. Zbiórka o godz.8.00 na Placu Niemczyka.

W środę, 28 maja zapraszamy o 17.00 na czuwanie ku czci Maryi Królowej Pokoju. W programie czuwania: różaniec, nabożeństwo majowe, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. O godz.18.00 Eucharystia, a po niej Koronka Królowej Pokoju. O godz.19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa..

W czwartek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W piątek, 30 maja, wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. W kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej o godz.10.00 Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy w naszej modlitwie. O godz.19.00 Msza św. przy kapliczce Pod Lipką na rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje, w naszej tradycji noszą one nazwę Dni Krzyżowych. W ramach nabożeństw majowych w tych dniach gromadzić będziemy się przy krzyżu misyjnym, gdzie odmówimy modlitwy błagalne o urodzaje, a potem ze śpiewem litanii loretańskiej wejdziemy do kościoła.

W przyszłą niedzielę, 1 czerwca przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. W tym roku jest ona czasem dziękczynienia razem z całym Kościołem w Polsce za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II. Rozpoczynamy w tym dniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz.17.30. Modlimy się także za wszystkie dzieci z okazji ich święta. Caritas z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie kwestować na potrzeby najuboższych. W ramach tej kwesty możemy złożyć swój dar na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O 12.00 Msza św. chrzcielna. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę, 31 maja o godz.17.00 w Domu Parafialnym.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Marię Biernat, śp. Annę Malcherzyk, śp. Janinę Marek, śp. Zbigniewa Czajkę, śp. Krystynę Szostak oraz śp. Zofię Stanclik. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.