Wniebowstąpienie Pańskie – 01.06.2014

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniu dzisiejszym ma miejsce coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. W tym roku jest ona czasem dziękczynienia razem z całym Kościołem w Polsce za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II. Modlimy się dziś również za wszystkie dzieci z okazji ich święta.

Członkowie Caritas z racji pierwszej niedzieli miesiąca kwestują na potrzeby najuboższych. W ramach tej kwesty możemy złożyć swój dar na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

O 17.30 zapraszamy na Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które od dziś rozpoczynamy. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz.17.30.

We wtorek, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę, 4 czerwca o godz.19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego Kobiet.

W czwartek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Od 10.00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Do czwartku prosimy zgłosić ich w zakrystii. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Spowiedź dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w ramach lekcji religii, albo przed lub po zajęciach szkolnych. Msza święta popołudniu o 16.30 dla dzieci i o 18.00 Msza św. za zmarłych w ostatnich dziewięciu miesiącach. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa. O godz.19.30 Msza św. dla Oazy Rodzin.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz.8.00 zapraszamy na Godzinki. O 8.15 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec i oddamy cześć relikwiom błogosławionych dzieci fatimskich. Na koniec przyjmiemy indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca w Domu Parafialnym. O godz.10.00 na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy Ministrantów, Dzieci Maryi i Dzieci Pierwszokomunijne.

W przyszłą niedzielę, 8 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Zbigniewa Czajkę, śp. Adolfa Wiktora Kowalika, śp. Jana Żróbek, śp. Zofię Stanclik oraz śp. Łukasza Gorzelnika. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Dyrekcja, Nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka zaprasza na Festyn Środowiskowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 czerwca na boisku szkolnym. Rozpoczęcie o godz.11.00. Więcej informacji na plakatach w Domu Parafialnym.