ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 08.06.2014

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Dziś przed kościołem kwesta na potrzeby poszkodowanych w czasie powodzi na Bałkanach.

O 17.30 zapraszamy na Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz.17.30.

W poniedziałek, 9 czerwca, święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą w tym dniu o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym. Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

We wtorek, 10 czerwca, wspomnienie błogosławionego Bogumiła, biskupa.

W środę, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, apostoła. O godz.19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.

W czwartek, 12 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana.

W piątek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Biskup Piotr Greger, 24 czerwca w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Parafii o godz.17.00.

W sobotę, 14 czerwca, wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę, 15 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to trzecia niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na fundusz inwestycyjny, z którego pokrywamy bieżące prace w kościele i wokół jego obejścia. Gromadzimy środki na nowe witraże na klatce schodowej prowadzącej na chór naszej świątyni i na pokrycie dachu kościoła. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Zbigniewa Czajkę, śp. Adolfa Wiktora Kowalika, śp. Jana Żróbek, śp. Zofię Stanclik, śp. Dariusza Stachurę, śp. Marię Biernat oraz śp. Łukasza Gorzelnika. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Pogrzeby: śp. Józefa Puczki odprawimy w poniedziałek o 15.00 w kościele, śp. Tadeusza Sadloka we wtorek o godz.15.00 z kaplicy, a śp. Zofii Ben w środę o godz.11.00 w kościele. Zmarłych powierzamy Bożemu Miłosierdziu.