NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 15.06.2014

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz.17.30.

W poniedziałek, 16 czerwca spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej i Rycerstwa Niepokalanej o godz.16.30 w Domu Parafialnym

We wtorek, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W czwartek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana w naszej tradycji świętem Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Jest to święto nakazane. Po sumie o godz.10.30 wyruszy procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy na trasie procesji: przy Domu katechetycznym – Młodzież KSM i Służbę Liturgiczną; na Osiedlu – mieszkańców Osiedla; przy posesji u państwa Kaps – Arcybractwo Straży Honorowej i Rycerstwo Niepokalanej; przy Domu Pomocy Społecznej – Caritas parafialną. Na procesję zapraszamy wszystkich Parafian, poczty sztandarowe organizacji społecznych i kościelnych, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach i dziewczynki sypiące kwiaty. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie procesji. Niech nasz liczny udział w procesji Bożego Ciała będzie wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o 17.00 przed kościołem.

Przez kolejne dni oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem o godz.17.30.

W piątek, 20 czerwca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz.8.15 i 17.00 zapraszamy na czuwanie ku czci Chrystusa Króla Miłosierdzia.

W sobotę, 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W przyszłą niedzielę, 22 czerwca będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci świętego Jana Chrzciciela, Patrona naszej Parafii. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej o godz.12.00 będzie przewodniczył ks. Jacek Gracz, proboszcz Parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich Parafian, poczty sztandarowe organizacji społecznych i kościelnych, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Zbigniewa Czajkę, śp. Adolfa Wiktora Kowalika, śp. Zofię Stanclik, śp. Dariusza Stachurę, oraz śp. Łukasza Gorzelnika. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku – Białej zaprasza rodziców dzieci klas I rozpoczynających naukę od 1 września 2014 r. na zebranie w dniu 23 czerwca o godz.17.00 w budynku głównym szkoły przy ul. Czereśniowej 20.

Społeczność Przedszkola nr 40 w Bielsku – Białej zaprasza na festyn rodzinny w poniedziałek,16 czerwca o godz.16.00 na terenie przedszkola.

Pogrzeb śp. Alojzego Godzieszki odprawimy w poniedziałek, 16 czerwca o godz.15.00 z kaplicy. Zmarłego powierzamy Bożemu Miłosierdziu.