NIEDZIELA ODPUSTOWA – 22.06.2014

Dziś w 12 Niedzielę Zwykłą przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej Parafii. Razem z ks. Jackiem Graczem, proboszczem Parafii św. Elżbiety w Cieszynie dziękujemy również za 25 lecie jego kapłaństwa. Ks. Jacek głosi dziś do nas kazania, a o godz.12.00 będzie przewodniczył sumie odpustowej. Powierzamy go naszej modlitwie, życząc wszelkich łask Bożych w jego posługiwaniu kapłańskim i duszpasterskim. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze kwestują na działalność ewangelizacyjną Radia Anioł Beskidów. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci NSPJ.

Na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie o godz.17.30.

W poniedziałek, 23 czerwca o godz.17.30 okazja do spowiedzi dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. O godz.18.30 próba generalna ze świadkami. Obecność obowiązkowa.

We wtorek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu zapraszamy chorych i seniorów naszej Parafii na Mszę św. o godz.10.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Jan Sopicki. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym przy wspólnym stole. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Prosimy o pomoc w dowiezieniu chorych i starszych Parafian na to odpustowe spotkanie do kościoła. O godz.10.00 wyruszy  Pielgrzymka uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 29 do Sanktuarium Matki Bolesnej w Hałcnowie. Będzie to podziękowanie całej społeczności szkolnej za mijający rok szkolny. O godz.12.00 Msza św. w sanktuarium. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. O godz.17.00 ks. Biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

W środę, 25 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na czuwanie ku czci Maryi Królowej Pokoju. O 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.

W czwartek, 26 czerwca o godz.18.00 Msza św. w int. Arcybractwa Straży Honorowej i Rycerstwa. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.

W piątek, 27 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz.8.15.

W sobotę, 28 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o 8.15 spotkanie Diecezjalnej Akademii Różańcowej. W programie spotkania wykład na temat tajemnic chwalebnych Różańca i objawień maryjnych. Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu.

W przyszłą niedzielę, 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Po Mszach św. wolontariusze Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego będą rozprowadzać cegiełki na kontynuację budowę stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej przy ul. Zdrojowej.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Fryderyka Wróbla, śp. Adolfa Wiktora Kowalika, śp. Zofię Stanclik, śp. Dariusza Stachurę, oraz śp. Łukasza Gorzelnika. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku – Białej zaprasza rodziców dzieci klas I rozpoczynających naukę od 1 września 2014 r. na zebranie w dniu 23 czerwca o godz.17.00 w budynku głównym szkoły przy ul. Czereśniowej 20.

Dyrekcja Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II zaprasza rodziców uczniów, którzy od 1 września br. rozpoczną naukę w gimnazjum na zebranie w dniu 23 czerwca o godz.17.00 w budynku szkoły przy ul. Mazańcowickiej 34.