Święto Miłosierdzia Bożego – 27.04.2014

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym papież Franciszek dokona w Rzymie aktu kanonizacji dwóch papieży bł. Jana XXIII oraz bł. Jana Pawła II. O godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji Jana Pawła II i 50 lecie poświęcenia naszego kościoła. O godz.17.30 zapraszamy na Nieszpory. Wolontariusze dziś przy wyjściu z kościoła kwestują na działalność ewangelizacyjną Radia Anioł Beskidów. Polecamy tę kwestę ofiarności Parafian.

W poniedziałek, 28 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, przeniesiona ze względu na to, że 23 kwietnia przypadała Środa w Oktawie Wielkanocy.

We wtorek, 29 kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W środę, 30 kwietnia, z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek wspólną Mszą o godz.12.00., natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w sobotę, 3 maja o godz.15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą św.

W czwartek, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie na godz.17.30.O godz. 12.00 na Magurce Wilkowickiej Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. O godz.19.00 Msza św. przy kapliczce Za Kuźnią u Państwa Bartasów i Łaciaków na rozpoczęcie nabożeństw majowych.

W piątek, 2 maja, wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz.10.30 zapraszamy Strażaków na Mszę św. w ich intencji. O 17.30 Nieszpory Maryjne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą z okazją do spowiedzi.

W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Od 10.00 odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem. Do czwartku prosimy zgłosić ich w zakrystii. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Msza święta popołudniu o 16.30 dla dzieci, i o 18.00 Msza św. za zmarłych w ostatnich dziewięciu miesiącach. O godz.19.30 Msza św. dla Oazy Rodzin.

Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Caritas będzie kwestować na potrzeby najuboższych. Polecamy tę kwestę ofiarności Parafian. O godz.10.30 Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. Zbiórka dzieci w kościele o godz.10.15. Okazja do spowiedzi dla tych dzieci będzie w pierwszy piątek, 2 maja o godz.16.00.

Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu odprawimy za śp. Eugenię Pysz, śp. Gertrudę Siciarz, śp. Marię Biernat, śp. Fryderyka Wróbla, śp. Krystynę Szostek, śp. Antoniego Szypułę oraz śp. Annę Malcherzyk . Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i w Domu Parafialnym.

Zarząd OSP Komorowice Śląskie pragnie poinformować, że w dniu 4 maja br. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na Fundusz Ochrony Przeciwpożarowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do ratownictwa drogowego.

Bóg zapłać za życzliwość, modlitwę i ofiary. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie nam błogosławi