Odpusty

Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela sw jan

Obchody zewnętrzne z okazji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypadają w niedzielę najbliższą 24 czerwca. Wszystkie Msze św. odprawiane są z formularza tej uroczystości, zaproszeni kapłani głoszą okolicznościowe kazania, a Mszę św. o godz. 12.00 kończy uroczysta procesja. 24 czerwca obchodzimy wewnętrzną uroczystość odpustową. Na dodatkową Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych - udzielamy im w tym dniu także sakramentu namaszczenia, a spotkanie przy ołtarzu kończy się spotkanie przy stole w Domu Parafialnym. Wieczorem w tym dniu odbywa się spotkanie.

Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej

niepokomor3Obchodzimy w pierwszą niedzielę października. W tym dniu w kościele głosi się tematyczne kazania o różańcu, a Mszę św. o godz. 12.00 kończy nabożeństwo różańcowe z procesją. 7 października - w dniu liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej odbywa się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Rada spotyka się także 2 lutego - w dniu Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej).